gru
5
2022

Zarzuty karno-skarbowe nie zawsze uzasadnione

Zarzuty karno-skarbowe nie zawsze są uzasadnione – masz prawo do obrony.

Przestępstwo skarbowe – czyn zabroniony pod groźbą karą grzywny określonej w stawkach dziennych od 10 do 720 stawek, kary ograniczenia wolności lub kary pozbawienia wolności od 5 dni do 5 lat. 

Wykroczenie skarbowe – czyn zabroniony pod groźbą kary grzywny do 20-krotnej wysokości minimalnego wynagrodzenia.  Za wykroczenie skarbowe Organ może również nałożyć mandat karny do 5-krotnej wysokości minimalnego wynagrodzenia.

Jeżeli dostaniesz decyzję określającą podatek do zapłacenia wraz z odsetkami za okres 5 lat (być może kilkadziesiąt tysięcy złotych) zdziwisz się, że dodatkowo ……...dostajesz wezwanie do osobistego stawiennictwa w Urzędzie do Działu Dochodzeniowo-Śledczego w charakterze podejrzanego – to jest o przestępstwo z art. 56 § 2 kks w zw. z art. 6 § 2 kks – stawiennictwo obowiązkowe.

Pamiętaj, że w sprawach karno-skarbowych masz prawo do składania zeznań w obecności Pełnomocnika oraz że zarzuty karno-skarbowe nie zawsze są uzasadnione i że masz prawo do obrony. Prawnicy naszej Kancelarii specjalizują się w sprawach karno-skarbowych

 ______________

💎 Napisz lub zadzwoń i zapytaj o możliwości dla Twojej spółki. Obsługujemy spółki powyżej 1 mln zł obrotu rocznie.
Kancelaria Prawno-Podatkowa – Małgorzata Lorenc
tel. 575 375 975
Kategoria: Porady • 5 grudnia 2022

Pozostańmy
w kontakcie