Audyt podatkowy kosztem firmy

Wydatki na audyt podatkowy są kosztami pośrednimi i wiążą się one z funkcjonowaniem oraz prowadzeniem przedsiębiorstwa jako całości. Również organy podatkowe potwierdzają, że koszty pośrednie, takie jak audyt prawno-podatkowy, stanowią koszt uzyskania przychodu. Dlatego też należy uznać, że zarówno w sytuacji, gdy audyt jest obowiązkowy, jak i dobrowolny, stanowi on koszt. Stanowisko takie potwierdził Minister Finansów w piśmie z 26 kwietnia 2002 r.

Od usług audytu bez względu na to, czy był obligatoryjny czy fakultatywny, przysługuje prawo do odliczenia podatku VAT.

Audyty podatkowe opracowujemy w oparciu o orzecznictwo WSA, NSA i TSUE oraz praktykę polskich organów podatkowych i Ministerstwa Finansów.

Audyt podatkowy lub audyt prawno-podatkowy jest przeprowadzany po zawarciu stosownej umowy pomiędzy przedsiębiorstwem a Kancelarią prawno-podatkową, w siedzibie Kontrahenta, bądź w siedzibie Kancelarii, na podstawie przekazanych dokumentów.

W imieniu przedsiębiorców sporządzamy wnioski o wydanie interpretacji przepisów Prawa podatkowego dotyczącego przyszłych zdarzeń gospodarczych.

Podstawą naszego audytu podatkowego są aktualne interpretacje Krajowej Administracji Skarbowej oraz orzeczenia  Sądów Administracyjnych.

W ramach doradztwa podatkowego reprezentujemy przedsiębiorców i zarządy spółek przed organami kontroli skarbowej w charakterze pełnomocników.

Sporządzamy skargi do Wojewódzkich Sądów Administracyjnych oraz skargi kasacyjne do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Reprezentujemy przedsiębiorców i zarządy spółek przed Sądami Administracyjnymi w charakterze pełnomocników procesowych.

  Masz pytania dotyczące podatków? Napisz do nas.  Masz pytania?

  Skontakuj się z naszym ekspertem:
  Małgorzata Lorenc

  Doradca podatkowy

  tel: 575 375 975 
  [email protected]

  Pobierz DARMOWEGO
  e-booka podatkowego

  Pobierz zupełnie za darmo niesamowite opracowanie przybliżające zagadnienia spółek z o.o.

  Pozostańmy
  w kontakcie